Polska

Wywiad z Fabianem Piaseckim: „W Górniku nie wycisnąłem swojego maxa”

 Kolejny wywiad Jacka Kiełbowskiego. Tym razem rozmawiał z Fabianem Piaseckim

Kilka lat temu dosłownie przepadłeś w Katowicach, a potem zagrałeś w Ekstraklasie…
 Tak zgadza się ze przepadłem w Rozwoju Katowice ale wyciągnąłem wnioski i wszystko później się w miarę fajnie potoczyło, porządna lekcja życia.
Dla Górnika zagrałeś w Ekstraklasie zagrałeś 5 spotkań. Nie za mało?
W Górniku nie wycisnąłem swojego maxa i tez dlatego jest ich tylko 5 .Wiem jednak, że wszystko jeszcze przede mną.
Co dziś z przygody z ekstraklasa najmilej wspominasz. 
 Najfajniejszym momentem na pewno był debiut, chociaż mogę powiedzieć ze cały ten czas spędzony w pierwszej drużynie po debiucie był mega, bo po debiucie mecz w pierwszym składzie z Lechem tydzień pózniej 30 minut na Legii mega przeżycie.
Aktualnie występujesz w Miedzi Legnica…Jak rywalizuje cie się z Marguitosem Vojtusem??
Jestem w Miedzi z czego jestem bardzo cieszę bo trafiłem do naprawdę dobrze poukładanego i dobrego klubu, strzeliłem 2 bramki chodź nie grałem dużo ale liczy się dobro drużyny a jestem w Miedzi pół roku i musze sobie zapracować na zaufanie kolegów i sztabu żeby grać więcej jeśli chodzi o rywalizację to z Kuba jesteśmy bardzo podobnymi zawodnikami a Marqitos to zupełnie inny typ, na pewno nie mam takiego CV jak oni, ale wiem ze jest miedzy nami zdrowa rywalizacja, w końcówkę rundy udało mi sie wygrać ale teraz zaczynamy przygotowania od nowa i zrobie wszystko żeby wywalczyć miejsce w pierwszej jedenastce na stałe i dać drużynie jak najwiecej bede mógł.
Miałeś epizod w kadrze u-18?
Tak mały epizod, fajna przygoda 30 minut z Ukrainą i jedna bramka w debiucie ale to by było na tyle bo więcej powołania nie dostałem.