Ekstraklasa Młodzież Polska

Wywiad z Danielem Smugą: ” Stoję twardo na ziemi, nie wybiegam myślami w przyszłość”

Wywiad z nabytkiem Górnika Zabrze.. Młodym, perspektywicznym i skutecznym skrzydłowym – Danielem Smugą.

_______________________________________________________________________________________________________

Wybiłeś się dzięki akcji promowania młodych talentów…Dziś organizatorzy reklamują się twoim nazwiskiem…Jak sie z tym czujesz??
Czuje się tym bardzo dobrze,bo w pewnej mierze to oni pomogli mi zapracować na miejsce, w którym udało mi się znaleźć. Oczywiście ja dalej jestem dopiero na początku drogi – ale mam nadzieję, że za pomocą jak najlepszej gry w Górniku uda mi się teraz im odwdzięczyć i pomóc im w tym co robią. Moja historia pokazuje młodym i „przeocznym przez system „chłopakom z niższych lig ze przy ciężkiej pracy, i odrobinie szczęścia i szczypcie talentu niemożliwe nie istnieje .Też Masz Szansę! #TTMSZ.

W 3 lidze byłes superstrzelcem…Słyszałeś o przypadku Szymona Skrzypczaka, który także przychodząc do Zabrza był superstrzelcem i nie sprawdził się??
Strzelilem kilka bramek i zaliczyłem kilka asyst w 3 lidze , ale dla mnie najistotniejsze jest by zapewniać pozytywny wkład w grę zespołu. Jeśli zapewnię go wybieganymi kilometra mi i liczbą wykonanych wslizgów, będzie to dla mnie równie dużym powodem do radości -choć oczywiście mam cicha nadzieje, że jeśli wywalczę minuty w pierwszym zespole coś tam uda się strzelić. ..Póki co skupiam się jednak na tym ciężką pracą pod okiem trenera Brosza i jego sztabu wywalczyć szanse debiutu w Ekstraklasie.

Jesteś gotowy na pozycję zmiennika Angulo?
Igor jest tylko jeden !! Angulo jest bardzo dobrym zawodnikiem, mocno szanuje jego umiejętności i staram się jak najwięcej od niego nauczyć na wspólnych treningach. Nie gram na jego pozycji -ale gdyby była taka potrzeba to zrobię co w mojej mocy ,żeby godnie go zastąpić. Igor też zaczynał jako skrzydłowy -więc może za kilka lat ja wyląduje na środku ataku ,kto wie.
Chciałbyś podążyć śladem Arka Milika?
Chcę podążać śladem Daniela Smugi. Stoję twardo na ziemi, nie wybiegam myślami w przyszłość, skupiam się w 100% na każdym kolejnym treningu i meczu. Na ten moment mój jedyny plan na przyszłość to ciężka praca każdego dnia – żeby wycisnąć jak najwięcej z szansy która dostałem i spłacić zaufanie którym obdarzył mnie Górnik.