1 Liga 2 Liga Ekstraklasa Polska

Ogólnopolskie podsumowanie awansów i spadków ( od Ekstraklasy do IV ligi)

Prezentujemy zestawienie awansów i spadków w Polskich ligach po sezonie 17/18


Ekstraklasa:  mistrz – Legia Warszawa   |   spadek – Bruk-Bet Termalica NiecieczaSandencja Nowy Sącz


1 liga: awans –   Miedź Legnica, Zagłębie Sosnowiec  |   spadek – Ruch Chorzów, Olimpia Grudziądz, Górnik Łęczna 


2 liga:  awans – GKS Jastrzębie, Warta Poznań, ŁKS Łódź  |  spadek – Gwardia Koszalin, Legionovia Legionowo, Wisła Puławy


3 liga grupa:
I: 
 awans –   |  spadek – GKS Wikielec, Tur Bielsk Podlaski, Warta Sieradz, Legia II Warszawa
II: awans – Elana Toruń   |  spadek – Energetyk Gryfino, Unia Solec Kujawski, GKS Przodkowo, Centra Ostrów Wlkp.
III:  awans – Skra Częstochowa   |  spadek –  Polonia Głubczyce, Falubaz Zielona Góra, Unia Turza Śląska, Górnik II
IV:  awans – Resovia   |  spadek – MKS TrzebiniaKarpaty Krosno, Unia Tarnów, JKS Jarosław


4 liga grupa:
dolnośląska wsch:   |  spadek – Karolina Jaworzyna, Pogoń Oleśnica, Wiwa Goszcz
dolnośląska zach:
    |  spadek – Olimpia Kamienna Góra, Górnik Boguszów, Nysa Zgorzelec, Górnik Złotoryja
baraż-awans: Foto-Higiena Gać
kujaw-pom: awans – Chemik Bydgoszcz  |  spadek – Naprzód Jabłonowo Pom., Sokół Radomin, Kujawiak Kowal
lubelska: awans –  Stal Kraśnik  |  spadek – Roztocze Szczebrzeszyn, Sokół Adamów, MKS Ryki
lubuska: awans – Warta Gorzów  |  spadek – Piast Karnin, Budowlani Lubsko, Odra Bytom Odrzański
łódzka: awans – Unia Skierniewice |  spadek – Zjednoczeni Bełchatów, Zawisza Pajęczno
małopolska wsch: 
|  spadek – KS Tymbark, Tuchovia Tuchów
małopolska  zach: 
 |  spadek – Sosnowianka Stanisław, Michałowianka Michałowice
baraż-awans:
mazowiecka płn:|  spadek – Błękitni Raciąż
mazowiecka płd: 
 |  spadek – Perła Złotokłos, Naprzód Skórzec
baraż-awans:
opolska: awans –  Agroplon Głuszyna |  spadek – LZS Kup, KS Krasiejów
podkarpacka:
 awans –  Sokół Sieniawa |  spadek – Wisłok Strzyżów, Granica Stubno, Glogovia Głogów
podlaska : 
awans – Ruch Wysokie   |  spadek – Pogoń Łapy , Orzeł Kolno
pomorska: 
awans – Radunia Stężyca   |  spadek – Sokół Wyczechy, Cartusia Cartuzy
śląska gr.I:   spadek – Piast II Gliwice, Sparta Lubliniec, Szczekowianka Jaworzno
śląska gr.II:
  spadek – MKS Lędziny, Beskid Skoczów, Kuźnia Ustroń
baraż-awans: Ruch Radzionków
świętokrzyska: 
awans – Czarni Połaniec   |  spadek – Nidzianka Bieliny, Moravia Morawica
warm-mazurska: 
awans – Znicz Biała Piska  |  spadek – Błękitni Orneta, Orlęta Reszel
wielkopolska płn:
   spadek – Orły Pniewy, GLKS Wysoka
wielkopolska płd: 
  spadek – PKS Racot, Biały Orzeł Koźmin
baraż-awans: Mieszko Gniezno
zachodniopomorska:  
awans – Bałtyk Koszalin  |  spadek – Osadnik Myślibórz, Iskra Białograd